Заглиблення у професію: фахово-ознайомлювальна практика

капленко 17 червня 2022 року відбувся захист фахово-ознайомлювальної практики у студентів ДК 121 (ОПП «Документознавство та інформаційна діяльність»), ДК 122 (ОПП «Інформаційна аналітика та соціальні комунікації») спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОС «Бакалавр». Практика проходила в режимі онлайн з 06 по 19 червня.

 

Практика мала на меті закріплення методів роботи з інформацією та документацією відповідно до програмних задач визначених в освітньо-професійних програмах та під час теоретичного навчання. Зокрема, студенти проводили моніторингові дослідження, які стосувалися соціальної роботи бібліотечних та архівних установ в умовах війни росії проти України, закріпили теоретичні знання щодо захисту культурних цінностей у період надзвичайних ситуацій тому числі і війни, прослухали лекцію Рагни Боден – консультанта відділу технічних архівних справ та центральних професійних служб Федеральних архівів Німеччини, виконали творчі та індивідуальні завдання, відпрацювали методи бібліографічного описування літератури та джерел. Втім, як оцінюють практику самі студенти, які результати вони отримали та які висновки зробили, можна дізнатися з їхніх звітів:
Марія Фартушна: «Цікавою була робота з нормативними документами. Ці документи розкривали специфіку роботи архівних установ, музеїв та бібліотек. Особливу увагу надано інформації щодо дій працівників у надзвичайних ситуаціях (пожежі, повені, терористичні акти і т.д.). Пізнавальною була інформація щодо того як працівники музеїв запобігають
викраденню цінних пам’яток, як бібліотеки та архіви намагаються запобігти терористичним актам та, що роблять, якщо це сталося. Також корисною була інформація щодо засобів, якими влада регулює правову діяльність цих установ».
Діана Штаненко: «Проходження практики на кафедрі історії та документознавства допомогло закріпити теоретичні знання, здобуті на лекційних та практичних заняттях в університеті й оволодіти новими вміннями та навичками роботи з документами».
Ганна Тиргоале: «Всі архівні установи розірвали співпрацю з країнами агресорами…, архіви старалися вести активно інформаційну боротьбу з ворогом у соціальних мережах та на офіційних сайтах. Найкраще з цією місією справилися Державні архіви Івано-Франківської, Львівської та Дніпропетровської областей України. Державному архіву Івано-Франківської області Держархів Німеччини надав нове обладнання; всі працівники Державрхіву Івано-Франківської області щомісяця передають на ЗСУ заробітню плату за два дня роботи, також було перераховано 15 тисяч гривень особистих коштів та 6 тисяч 800 гривень профспілкових коштів. Держархів Львівської області протягом квітня 2022 року долучився до плетіння маскувальних сіток для наших військових, активно веде соціальні мережі, інформуючи громадян важливою інформацією. Держархів Дніпропетровської області уклав меморандум про співробітництво з Інститутом сучасної історії Академії Наук Чеської Республіки, так само працівники перераховують кошти на армію, передавали теплі речі, ковдри, заготовки для маскувальних сіток та навіть самі розвозили на власних машинах допомогу».
Альона Пенська: «Хочеться наголосити на самому проходженні фахово-ознайомлювальної практики: це був дуже важливий і цікавий досвід, який знадобиться мені в майбутньому. Всі завдання підібрані цікаво, наприклад, дослідження діяльності архівних та бібліотечних установ допомагає застосувати навички аналізу великого обсягу інформації на конкретних
прикладах. Захоплюючим і, на мій погляд, влучним завданням є творча частина роботи —
написання есе: для виконання знадобились і процес опрацювання та аналізу великого обсягу інформації, і власні погляди й висновки».

121 фото загальне

Захист пратики Пеньска

Луценко 122

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Любомира Гузара, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: flsc@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве