Гуртківці святкують Міжнародний день архівів

image 64834418 червня 2022 року учасники гуртка з архівознавства кафедри історії та документознавства ФЛСК долучились до спільного з кафедрою святкування Міжнародного дня і тижня архівів. Цього року відзначення архівного тижня припало на період з 6 по 10 червня. Гаслом архівного марафону 2022 року став слоган «Архіви – це ти». Стало вже традицією, що останнє засідання гуртка з архівознавства присвячуються професійному святу архівістів усіх країн та актуальним проблемам сучасного архівознавства.

45 гуртківців, переважно студенти молодших курсів, спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», разом із старшими колежанами, викладачами кафедри, очільницею підрозділу професоркою Іриною Тюрменко та керівниками гуртка доцентами Людмилою Божук та Тетяною Курченко зібрались на онлайн зустріч із Рагною Боден – консультанткою відділу технічних архівних справ та центральних професійних служб Федеральних архівів Німеччини (Берлін). Ця зустріч була присвячена Міжнародному дню архівів, якій відзначається щороку 9 червня в контексті архівного тижня. Лекція Пані Боден була присвячена професійним архівним установам Німеччини, структурі Федеральних архівів, складу фондів, досвіду німецьких архівістів щодо збереження архівних документів. Читалась лекція англійською мовою. Друга частина зустрічі була побудована у вигляді питань та відповідей на них. Особливо жваво обговорювались питання архівної освіти в Німеччині, кваліфікаційних вимог до архівістів, захисту документів в умовах техногенних катастроф та військової агресії. Гуртківці продемонстрували гарну мовну підготовку, чим вразили гостю, і продемонстрували обізнаність в проблемах сучасної архівної справи.

Рагна 3

image 6487327