До Міжнародного дня архівів: лекція Рагни БОДЕН - консультанта Федеральних архівів Німеччині для студентів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

для новин8 червня 2022 року Рагна Боден – консультант відділу технічних архівних справ та центральних професійних служб Федеральних архівів Німеччині (Берлін) прочитала для студентів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» онлайн-лекцію на тему: «Архівні установи, Федеральні архіви Німеччини та збереження». Зустріч була присвячена Міжнародному дню архівів, якій відзначається щороку 9 червня.

Перш за все, Рагна Боден висловила вдячність кафедрі історії та документознавства, яка у такій складній для України ситуації знайшла час для відзначення Міжнародного дня архівів.
Р. Боден розповіла про професійні архівні установи Німеччини, про структуру Федеральних архівів, склад фондів. Це – 540 погонних кілометрів стелажних полиць, 160 млн карток у каталогах, 15 млн фотографій, 1,1 млн рулонів плівки, що дорівнює приблизно 160 тис. фільмів, 75 тис. плакатів, 2 млн мап, планів та технічних креслень, понад 2 млн оцифрованих книг. Федеральні архіви Німеччини складаються з політичного архіву Міністерства закордонних справ, архівних колекцій Бундестагу та Бундесрату – архівів парламентів федеральних земель, колекцій документів Міжнародного центру нацистських переслідувань, Фонду таємного державного архіву прусського культурного надбання. Федеральні архіви розташовані у 20 містах. У них працює 2200 осіб. Також Р. Боден зупинилася на досвіді Німеччини щодо збереження архівних документів. Під час лекції відбулася жвава дискусія щодо актуальних питань збереження архівних документів під час воєн та надзвичайних ситуацій, доступу до архівних документів, підготовки фахівців, кваліфікаційних вимогах до архівістів тощо. На зустрічі були присутні викладачі кафедри і здобувачі вищої освіти 1–4 курсів, які навчаються за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Рагна1

Безымянный2