День Європи об’єднує наукову спільноту

zobrazhennja na sajt17 квітня є святом Дня Європи у багатьох європейських спільнотах. Кожна громада планує у цей день цікаві події. Студентське місто Екс-ан-Прованс, де розташований гуманітарний факультет найбільшого у Франції університету Екс-Марсель проводить фестиваль поезії народів Європи, започаткований кафедрою порівняльного літературознавства багато років тому.

Цей захід традиційно об’єднує літературознавців із університетів Італії, Германії, Румунії, Великобританії. Але цього року, коли Європа здригнулася від жахливої війни, уся увага прикута до подій на Україні. Саме тому вперше за всі роки існування фестивалю тут зазвучало українське поетичне слово. Розпочала фестиваль доктор філологічних наук, завідувач кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету Оксана Шостак пророчими словами Ліни Костенко.
Науковці усієї Європи висловили слова підтримки героїчній боротьбі українського народу. Україна була названа провідною нацією континенту на даному історичному етапі.

IMG 20220518 121814 519

IMG 20220518 121836 646