Освітній процес в умовах воєнного стану в Україні

fb-310 травня 2022 року в рамках всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Освітній процес в умовах воєнного стану в Україні» доцент кафедри англійської філології і перекладу Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Алла Головня і старший викладач Анна Щербина відвідали лекцію на тему «Організаційні та правові новели освітньої галузі в умовах воєнного стану».

Спікером був Дикий Олег Вікторович, кандидат юридичних наук, доцент, декан факультету кібербезпеки та інформаційних технологій Національного університету «Одеська юридична академія», експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Під час лекції спікер окреслив основні організаційні аспекти освітнього процесу та освітньої діяльності в умовах воєнного стану, також визначив безпекові та психологічні аспекти освітнього процесу. Пан Олег наголосив на нових юридичних механізмах та практиках освітнього процесу в умовах воєнного стану. В кінці лекції була жвава дискусія, учасники підвищення кваліфікації могли отримати питання, які зараз найбільше хвилюють викладачів. Наприклад звучали такі питання як: «Які види робіт краще використовувати для визначення рівня підготовки здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання під час війни?», «Що потрібно робити зі студентами-іноземцями, які повернулися на свою батьківщину?» та ін. Іноді очевидні моменти вимагають юридичного підґрунтя, оскільки освітній процес вимагає виконання здобувачами освіти свого індивідуального плану. Якщо здобувачі освіти не можуть виконати свій індивідуальний план через об’єктивні причини, то краще оформити академічну відпустку і приступити до занять, коли буде така можливість. В будь-якому випадку питання безпеки всіх учасників освітнього процесу є наразі найголовнішим. Тому вдячні пану Олегу за цікаву та важливу лекцію, за можливість обміну досвідом із колегами, оскільки усім нам довелося пристосовуватися до нових реалій життя та здійснювати свою діяльність в умовах воєнного стану, виконуючи свій індивідуальний план та надаючи можливість здобувачам освіти не просто виконати свій, а й засвоїти новий матеріал. З нетерпінням чекаємо на нові лекції!

в1

в6