Лекція Британської лінгвістки місіс Кемерон

photo 2022-05-11 08-58-469 травня 2022 року за ініціативи доцента кафедри англійської філології і перекладу Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій М.В. Рудіної проведено лекцію для студентів 4 курсу спеціальності 035 «Філологія» з навчальної дисципліни «Методика викладання іноземних мов», до участі в якій долучилася в онлайн-форматі колега з Британії – Філіппа Кемерон, лінгвістка, представниця Trafford College в Англії, викладачка TESOL. Участь пані Філіппи була анонсована студентам за тиждень з метою залучення їх до зацікавленого діалогу про актуальні аспекти організації освіти в країні на різних етапах навчання, зокрема вивчення іноземних мов у школах Британії.

Відзначимо, що студенти виявили високу зацікавленість проблемою, підготувалися до сприйняття професійно значимої інформації.
Пані Філіппа досить докладно розповіла про освітні особливості та інновації в Британії, охарактеризувала шкільну освіту різного рівня, зупинилася на проблемі викладання іноземних мов та методичних аспектах її вивчення як дітьми, так і дорослими. Важливо, що запрошена пані лекторка поділилася зі студентами власними «секретами» навчання англійської мови іноземців із різним рівнем мовної підготовки тощо.
Студенти з інтересом слухали не лише навчально-методичну інформацію, але й були в захопленні від лекторської майстерності пані Філіппи та її красивого англійського мовлення. Безсумнівно, питань у студентів виникло немало, наприклад: чи є особливості вивчення іноземної мови для професійної діяльності перекладачів і на якому етапі освіти вони впроваджуються; як вивчають іноземну мову для професійної діяльності вузькогалузевого спрямування; які спеціалісти-філологи найбільш затребувані в Британії – перекладачі, викладачі вищої освіти чи вчителі шкіл; на що саме слід спрямувати зусилля сучасним студентам, щоб володіння іноземною мовою сприяло особистому життєвому успіху тощо.
Завершити заняття було непросто, адже відкритість і доброзичливість пані Філіппи зумовили надзвичайно жвавий діалог, який настільки зацікавив студентів, що вони виявили бажання до продовження таких зустрічей.
Щиро дякуємо місіс Кемерон за співпрацю, за ознайомлення студентів із власним педагогічним досвідом.

photo 2022-05-09 15-18-03

photo 2022-05-09 15-18-17