Майстер-клас з професійним перекладачем

13 травня 2022 року старші викладачі кафедри англійської філології і перекладу Анна Щербина та Марина Пилипчук провели навчальний захід для здобувачів освіти 3-го та 4-го курсів спеціальності 035 «Філологія», на який було запрошено професійну перекладачку Марію Дідковську.

Зустріч проходила у форматі майстер-класу, на якому студенти-майбутні перекладачі вдосконалювали практичну майстерність у галузі комп’ютерного перекладу, опановуючи навички роботи з САТ-інструментами, зокрема, програмою SmartCat. САТ-програми – невід’ємна складова інноваційного професійного середовища перекладача та запорука успіху у його професійній діяльності. Пані Марія змістовно та зрозуміло пояснила принцип роботи у програмі, а також дала корисні поради для успішного працевлаштування за фахом. Зокрема, вона наголосила на важливості починати перекладацьку діяльність якомога раніше, зосередитись на певній спеціалізації, прислухатися лише до конструктивної критики, шукати надійних та перевірених роботодавців, а головне, цінувати себе як професіонала, любити та поважати свою професію. Майстер-класи з професійними перекладачами мають неабияку цінність для здобувачів освіти, оскільки дають змогу зазирнути за куліси перекладацької професії, дослідити її новітні тенденції, збагатитися необхідними професійними навичками, щоб стати конкурентоспроможними фахівцями на ринку праці.