Професійне становлення майбутнього перекладача у розрізі співпраці з міжнародними міжурядовими організаціями

Рисунок127.04.2022 за ініціативи доцента кафедри англійської філології і перекладу Семигінівської Т. Г. на пару з дисципліни «Основи професійної діяльності перекладача» до студентів 3 курсу ФЛ завітала в онлайн-форматі співробітник Представництва НАТО в Україні Тетяна Смірнова.

Пані Тетяна із задоволенням поділився своїм досвідом як у царині перекладу, так і проєкт-менеджменту; торкнулась питань етики перекладача, місця перекладача в сучасному суспільстві. Особливу увагу було приділено такому виду усного перекладу як шушутаж або переклад нашіптуванням, а також особливостям перекладу акронімів та абревіатур, якими так рясніють офіційні документи НАТО. Знання лексики військово-політичного спрямування та особливості її передачі засобами цільової мови є наважливими на час воєнного стану у країні.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу. Маємо сподівання, що вона слугуватиме стимулом для вдосконалення навичок і вмінь студентів та позитивно вплине на становлення майбутнього фахівця.

Рисунок2

Рисунок1