Ми разом – проти російської агресії: Круглий стіл «Безпілотна авіація: інтеграція у світовий простір»

Новий Презентация Microsoft PowerPoint26 квітня 2022 року кафедра історії та документознавства Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій в режимі онлайн провела Круглий стіл для викладачів та здобувачів вищої освіти «Безпілотна авіація: інтеграція у світовий простір». Особлива актуальність теми в сучасних умовах російсько-української війни, ролі безпілотної авіації у збройному протистоянні призвела до підвищеної уваги та зацікавленості студентів даним заходом.

У Круглому столі взяли участь 100 учасників, які впродовж трьох годин з неспадаючим інтересом слухали та обговорювали цікаві доповіді викладачів та здобувачів вищої освіти 1-3 курсів ФЕБІТ, ФАЕТ, ФЛСК та ННІНО НАУ. У засіданні Круглого столу взяли участь шановні гості – заступники декана ФЛСК Анжеліка Кокарєва, Леся Хоменко-Семенова Л.О., завідувач кафедри філософії Любов Дротянко, завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська, завідувач кафедри англійської філології та перекладу Сергій Сидоренко, які привітали учасників зустрічі, підкреслили актуальність та важливість проблематики заходу та побажали всім плідної роботи. Засідання відкрила завідувач кафедри історії та документознавства Ірина Тюрменко. Модератором був доцент Олег Захарчук. Тема ознайомлення з досвідом розвитку безпілотної авіації в провідних країнах світу була обрана не випадково, адже колектив кафедри працює над розробкою держбюджетної теми «Безпілотна авіація: історія та сучасність». Викладачі кафедри Олег Захарчук, Оксана Ількова, Ольга Юрченко, Жанна Паскал, Леся Халецька представили свої творчі доробки в рамках даного дослідження.

Центральною доповіддю Круглого столу став виступ Дмитра Бугайка –доктора економічних наук, заступника директора Науково-навчального інституту міжнародного співробітництва та освіти, інструктора Інституту ІКАО НАУ на тему «Інтеграція нормативно-правової бази використання дистанційно-пілотованих систем України до світових та регіональних стандартів», яка викликала великий інтерес у слухачів та численні запитання. Цікавими та актуальними були й виступи здобувачів вищої освіти – Катерини Корань («Безпілотна авіація у російсько-українській війні на сучасному етапі»), Марії Гулівець («Безпілотна військова авіація США: основні етапи розвитку»), Владислава Макагона («Безпілотна військова авіація Ізраїля: від зародження – до сьогодення»), Марини Бородай та Поліни Копійки («Безпілотна авіація: досвід Японії»), Ольги Пархом’юк («Співробітництво України та США у сфері безпілотної авіації на сучасному етапі»), Ангеліни Кучер («Безпілотна авіація на захисті лісового господарства України»), які підготували яскраві презентації до своїх тем та відповіли на численні запитання учасників засідання. У своїх виступах доповідачі та слухачі піднімали важливі для України проблеми ефективності використання безпілотників у військових баталіях, співробітництва України з іншими країнами у галузі безпілотної авіації, розробки безпілотних літальних апаратів в Україні і, зокрема, науковцями Національного авіаційного університету та багато інших. Учасники Круглого столу одностайно висловили свою патріотичну налаштованість, відданість Україні, віру та впевненість в незламності сили та духу українського народу, його Збройних сил та остаточній перемозі.
Україна понад усе!
Слава Україні!