Всеукраїнський «круглий стіл» «Соціальна відповідальність людства у контексті людина-природа» (в умовах воєнного стану)

119 квітня 2022 року кафедра філософії за підтримки адміністрації ФЛСК НАУ та стейкхолдерів у режимі онлайн відеоконференції провела Всеукраїнський «круглий стіл» «Соціальна відповідальність людства у контексті людина-природа» (в умовах воєнного стану). Незважаючи на скрутні часи, різне місцеперебування і технічні ускладнення захід отримав достойне представництво: приєдналися біля двадцяти учасників!

 

Серед учасників – співорганізатори «круглого столу», представники кафедри філософії та політології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та кафедри філософії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Завідувачі кафедр-стейкхолдерів – д-р. філос. наук, професор Мозгова Н.Г., д-р. філос. наук, професор Харченко Ю.В. – особисто віддали шану нашому заходу і стали одними з перших спікерів. Долучилися до заходу й очільники кафедр ФЛСК – завідувач кафедри соціології та політології професор О. А. Хомерікі, завідувач кафедри історії та документознавства І.І. Тюрменко.

Модерацію «круглого столу» здійснювали д-р. філос. наук, професор Л.Г. Дротянко та канд. філос. наук, доцент Т.А. Пода.

Захід розпочав свою роботу із привітань і слів підтримки з боку адміністрації ФЛСК. До співробітників кафедри і всіх гостей заходу звернулася заступник декана з науково-методичної та міжнародної діяльності А.М. Кокарєва. Вона наголосила на важливій місії освітян сьогодні - продовжувати свою педагогічну і наукову діяльність, через слово і знання об’єднувати громадянські спільноти і просвіщати, стверджувати цінності відповідальності і життя, соціальної солідарності та допомоги, нести віру у справедливу перемогу. Такий саме фронт у освітян. Філософія же у часи смути і незгод якнайбільше може справлятися з цією задачею, навчаючи тверезій і виваженій думці про оточуючу дійсність і мотиви людських вчинків. Рефлексії людства щодо власної відповідальності перед природою – це один із аспектів здорового й тверезого самопізнання і самозвітності, тому проблема «круглого столу» є вкрай актуальною. Тепло привітала учасників зустрічі і модератор «круглого столу» професор Л.Г. Дротянко. Вона побажала плідної роботи, підкреслила, що попри занурення всіх у перебіг важких подій і високе емоційне напруження ми маємо вміло досліджувати і осмислювати проблеми, а не тільки їх переживати, а це потребує вироблення теоретичного погляду. У цьому контексті було зазначено, що анонсований захід складає четвертий етап держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри на тему «Природа-Суспільство-Людина: нові цивілізаційні виклики», результати цього етапу роботи будуть представлені у відповідному збірнику матеріалів.

У ході роботи «круглого столу» звучали доповіді з різноманітних аспектів теми дослідження. Розглядалися онтологічні, гносеологічні, аксіологічні засади розуміння відповідальності; питання внутрішньої єдності понять екологічної і соціальної відповідальності, дискусії щодо основ сучасного гуманізму і суперечностей принципів антропоцентризму та біоцентризму; поняття екологічної безпеки як системи політичних, правових, економічних, технологічних та інших заходів, спрямованих на забезпечення гарантій захисту довкілля та життєво важливих інтересів людини; порушення балансу «людина-природа» внаслідок військових дій; роль науки і соціальних ідеалів у взаємодії «людина-природа» та ін.

Вдячні всім учасникам за плідну і кропітку роботу! Бажаємо Вам здоров’я і благополуччя. Сподіваємося на зустріч у мирний час!

изображение viber 2022-04-21 13-49-52-650

изображение viber 2022-04-21 13-50-05-147

изображение viber 2022-04-21 13-50-12-742

изображение viber 2022-04-21 13-50-25-637

изображение viber 2022-04-21 13-50-42-875

изображение viber 2022-04-21 13-50-50-680

изображение viber 2022-04-21 13-50-35-488

 

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Любомира Гузара, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: flsc@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве