Міжвузівський круглий стіл молодих учених, аспірантів, студентів «Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра»

120 квітня 2022 року в Національному авіаційному університеті відбувся науковий захід, присвячений постаті, яка надихає українців сьогодні на боротьбу за свою свободу і незалежність, – Тарасові Шевченку. Круглий стіл молодих учених, аспірантів «Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра» організувала кафедра української мови та культури факультету лінгвістики та соціальних комунікацій.

Захід зібрав понад 70 учасників з Національного авіаційного університету, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського, ВСП «Фаховий коледж інженерії та управління НАУ».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися заступник декана з наукової та міжнародної діяльності ФЛСК Кокарєва А.М., заступник декана по роботі зі студентами ФЛСК Хоменко-Семенова Л.О., завідувач кафедри української мови та культури Литвинська С.В., які наголосили на важливості такого заходу зараз і побажали всім натхнення в роботі, впевненості в нашій перемозі.
Добрим словом молодих науковців підтримали вельмишановні професори: завідувач кафедри філософії Дротянко Л.Г. та завідувач кафедри історії та документознавства Тюрменко І.І. З вітальним словом виступив випускник університету, науковець, спеціаліст зі штучного інтелекту Джунаід Шейх. Модерувала захід доцент кафедри Сібрук А.В.
Розпочалася робота круглого столу з поетичної частини – учениці Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського Директоренко Віталіна і Цвілій Марія продекламували вірші Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…», «Нащо мені чорні брови…», зачитала авторський поетичний текст Хоменко-Семенова Л.О.
Студенти-молоді науковці представили змістовні доповіді, у яких дослідили ключові образи творів Тараса Шевченка, їхню актуальність в умовах відстоювання Україною своєї державності.
Реалізацію концепту «віра» як одного з визначальних мотивів поетичних текстів Тараса Шевченка проаналізувала студентка 4 курсу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Дідух Марія.
Парадигмі світогляду і творчості Т.Г. Шевченка в контексті буденності сучасного українця був присвячений виступ студента 3 курсу Національного авіаційного університету Коваленка Артема.
Результати дослідження зв’язків Тараса Шевченка з Полтавщиною презентувала студентка 2 курсу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Охріменко Руслана.
Питання феномену пророцтва Тараса Шевченка, його передбачення майбутніх війн на сторінках «Кобзаря» було розглянуто в доповіді студентки 1 курсу Національного авіаційного університету Ткаченко Вероніки.
Поняття свободи як результат спротиву, її важливість у системі цінностей світогляду українського народу в поетичному дискурсі проаналізувала студентка 3 курсу Національного авіаційного університету Мірошнікова Юлія.
Усі представлені під час роботи круглого столу доповіді були змістовними, підготовленими на високому науковому рівні. Тематика доповідей засвідчила, що Тарас Шевченко – це та постать, до якої ми звертаємося в історично-вирішальні періоди життя нашої держави, а наукові заходи, на яких аналізується творчість цього письменника, є надзвичайно важливими. Художній дискурс Тараса Шевченка – це той об’єкт наукового аналізу, який у сучасних умовах викликає в студентів значне зацікавлення, Студенти продемонстрували навички дослідницького пошуку, вміння презентувати результати наукових студій. Дякуємо всім учасникам круглого столу за роботу! Боремося і поборемо! Наближаємо перемогу разом!

photo 2022-04-20 12-23-32

IMG 6761

Opera Снимок 2022-04-20 130841 meet.google.com

Opera Снимок 2022-04-20 124241 meet.google.com

IMG 6760

IMG 6760

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Любомира Гузара, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: flsc@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве