Про наші традиції – про свято Андрія

unnamed10 грудня 2021 року на заході «Наші традиції: свято Андрія» студенти з викладачами кафедри української мови та культури говорили про те, як зараз українці відзначають Андрія – свято, важливе для збереження нашої культури, національної ідентичності й свідомості.

Андрія – це особливий день у річному циклі свят, з усіх найбільш таємничий, з ним пов'язано багато традицій й обрядів. Здавна українці, зокрема молодь, гучно відзначали це свято, організовуючи вечорниці, на яких кусали калиту, дівчата ворожили, а хлопці робили збитки.
Сьогодні не всі традиції святкування Андрія збереглися, але саме свято не втрачає своєї актуальності, і зараз в Україні воно є одним із великих традиційних свят, яке молодь пам’ятає і шанує.

unnamed 2

unnamed 1