Наукова співпраця з актуальних проблем архівознавства, джерелознавства та документознавства в умовах викликів цифрового суспільства

image 648732707 грудня 20121 року професор кафедри історії та документознавства Ірина Тюрменко та доцент Людмила Божук взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції ХХІ Джерелознавчі читання «Актуальні проблеми розвитку архівознавства, джерелознавства та документознавства: виклики цифрового суспільства», організованої кафедрою архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кафедра історії та документознавства ФЛСК НАУ і кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУТШ мають давні дружні стосунки й активно співпрацюють у проведенні спільних науково-освітніх заходів. Учасниками конференції, що відбулася в онлайн-форматі були викладачі та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівники Державної архівної служби України, працівники центральних державних архівів та архівів областей України, відомі науковці – історики, джерелознавці, документознавці, бібліотекознавці, книгознавці з Інституту історії України НАН України, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства. Робота конференції відбулась у трьох тематичних панелях, на яких обговорювалися актуальні проблеми архівознавства, джерелознавства, документознавства, бібліотечної справи, підготовки фахівців зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» в умовах викликів цифрового суспільства.

Зокрема, питань використання цифрових інформаційних ресурсів при викладанні дисциплін документознавчого циклу студентам спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» торкнулася у своїй доповіді проф. Тюрменко І.І. На важливих аспектах формування цифрового фонду архівних установ та організації до них онлайнового доступу наголошувалося у спільній доповіді доц. Л.В. Божук та проф. І.І. Тюрменко.

image 6483441 2

image 6483441