Збагачуємо знання

127 Музей медицины 206 та 20 жовтня доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти Демченко Н.І. та студенти 1 та 2 курсу спеціальності 053 «Психологія» ОПП «Практична психологія» (126, 127, 226 та 227 групи ФЛСК) відвідали Національний музей медицини України. Під час зустрічі, завдяки, науково-методичним і документальним матеріалам та експонатам у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами, студенти практично ознайомилися з особливостями будови та функціонування нервової системи людини та прояву психічних процесів, що послужило закріпленню знань з таких дисциплін як «Основи анатомії та фізіології НС», «Загальна психологія», «Основи біології та генетики людини».

Крім цього дізналися багато цікавого про перші медичні підручники у Росії, які були написані українськими вченими, побачили макет Києво-Могилянської академії, де готували майбутніх медиків, діораму присвячену медичній допомозі у Козацькому війську, та земського (сільського) лікаря у хаті українського селянина.
Зокрема, ознайомилися з особливостями боротьби з епідеміями в Україні у двадцяті роки, організації різних медичних установ та науково-дослідних інститутів, найбільш вагомому внеску у вітчизняну науку відомих вчених України. Також обговорили і таку трагічну тему як голодомор в Україні у 1932-1933 рр., сталінські репресії лікарів і вчених, участь медиків у Другій світовій війні та медичні наслідки Чорнобильської трагедії.
Все це допомогло проаналізувати зв'язок між фізичним здоров’ям людини та її психологічним станом, зрозуміти поняття «психогігієни» і «психічного здоров’я» та порадіти здобуткам і розвитку сучасної медицини в Україні!

126 Музей медицины 2

227 Музей медицины 20.10.21 3