Участь в урочистому заході зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу

IMG 8610Старша викладачка кафедри соціології та політології Грищенко Неля Іванівна організувала міжвузівську ініціативу до проекту вшанування пам’яті 80-річниці трагедії Бабиного Яру «Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва» Українського центру вивчення історії Голоскосту, Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві та Київської міської державної адміністрації.

Камені спотикання – це відомий міжнародний художній та комемораційний проєкт, покликаний вшанувати пам'ять і нагадати людям про долі жертв нацизму, про тих, хто був вбитий, висланий або змушений піти на самогубство, про усіх жертв нацизму у період із 1933 по 1945 рік. Ідейним натхненником і організатором встановлення каменів спотикання є художник, архітектор Гюнтер Демінг. Перший камінь ним був закладений у 1992 році в м. Кельн, перед ратушею, в пам'ять про п'ятидесяту річницю депортації Кельнськіх сінті та ромів. Акція привернула увагу спільноти, і подібні невеликі меморіали, в формі табличок розміром десять на десять сантиметрів, з іменами, датами життя та іншими відомостями про жертву, вмуровані в бруківки багатьох європейських (а вже навіть не тільки європейських) міст. Встановлення «каменів спотикання» відбувається за принципом «Одна жертва – один камінь».
За результатами дослідної роботи студентів кафедри соціології та політології НАУ спільно зі студентами кафедри хімії і хімічної технології НАУ та Фахового коледжу КМУ було встановлено докладні обставини життєдіяльності та загибелі викладача, завідувача виробничо-методичним сектором, виконувача обов'язків заступника директора з навчальної частини КПІ Бріфа Георгія Карловича.
І в рамках даного проекту 8 жовтня 2021 року відбувся урочистий захід зі встановлення пам'ятного знаку – каменю спотикання Г.К. Бріфу, в якому взяли участь Катаріна Шаупп-Карманн, керівниця відділу культури Посольства Німеччини в Києві, Віталій Бобров, керівник освітніх програм «Українського центру вивчення історії Голокосту», перший заступник голови Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації Олександр Смик, адміністрація, викладачі та студенти НАУ та КПІ.
Такі проекти об’єднують студентів, показують, що дана тема варта, щоб її і надалі вивчали та досліджували; що в нашій історії ще дуже багато невідомих сторінок, які потрібно вивчати, що інколи маленькі папірці, якісь незначні позначки на полях, згодом, з плином часу можуть становити велику цінність і бути тим єдиним містком між минулим і сьогоденням.