Реалізація психологічного супроводу студентів-авіаторів в НАУ

16 жовтня 2021 року в межах співпраці навчально-наукової лабораторії психофізіології моніторингу професійної придатності льотного складу цивільної авіації кафедри авіаційної психології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій і кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів аерокосмічного факультету було здійснено психодіагностику психічних процесів серед студентів першого курсу за спеціалізацією 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден».

Дослідження за профілем лабораторії було здійснене завідувачем лабораторії, викладачем, аспірантом кафедри авіаційної психології Гордієнко К., за сприянням пілота-інструктора Центру льотної підготовки Горського О. в рамках вивчення дисципліни «Можливості та обмеження людини в авіації» та дисертаційного дослідження старшого викладача, аспіранта кафедри Чернявської С., у якому брали участь групи студентів першого курсу англомовного та україномовних проєктів.
Протягом заходу було продіагностовано такі психічні процеси, як: відчуття, сприймання, пам’ять, мислення та увага, завдяки використанню надійних спеціалізованих методик, що призначені для професійного психологічного відбору пілотів цивільної авіації. Отримані результати надають змогу виявити загальний рівень розвитку психічних явищ, їх особливості та динаміку у досліджуваних, що сприятимуть проведенню психологічного професійного супроводу студентів-авіаторів та, за необхідністю, корекції психічних явищ. Такі заходи розвивають у студенів знання про власні психофізіологічні можливості, вміння та навички до адаптації у стресових ситуаціях і при прийнятті рішень у нових умовах. Окрім того, діяльність лабораторії спрямована на психологічну підтримку та консультування майбутніх спеціалістів, що також сприятиме їх як професійному, так і особистісному становленню
Маємо надію на подальшу співпрацю, наукові дослідження та практичні успіхи наших здобувачів.