Науково-практична конференція «УКРАЇНА – NOVA»

image 5039948930 вересня 2021 кафедра історії та документознавства ФЛСК провела традиційну науково-практичну конференцію викладачів і здобувачів вищої освіти «Історико-культурологічні читання» , у цьому році конференція має назву «УКРАЇНА – NOVA» і приурочена 30-річчю незалежності України. Сучасна історія України, історія боротьби за незалежність, свободу, демократію, і найголовніше – майбутнє України, саме ці теми покликали викладачів і студентів взяти участь у науковому заході.

З вітальним словом до учасників звернулася Леся Хоменко-Семенова, відповідальна Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій по роботі зі студентами, вона відмітила важливість та актуальність конференції, побажала успіху, подякувала першокурсникам за творчий поклик. Пленарне засідання доповіддю «30 років незалежності: нові можливості та право бути собою» відкрила доцент кафедри історії та документознавства Людмила Божук, яка провела екскурс в історію та відмітила головні події, які сталися в нашій державі упродовж 30 років.
Продовжили роботу конференції виступи її учасників. Тематика представлених доповідей: історія державотворення в Україні, державне будівництво, внесок видатних діячів у здобуття і розбудову Незалежності, національно-культурне відродження в сучасній України. Пам’ятним моментом конференції стали спогади викладачів про те, де і як їх застала звістка про проголошення незалежності 24 серпня 1991 року, про їх тривоги, почуття і сподівання у той час. Дружня, натхненна атмосфера конференції об’єднала творчих і небайдужих до майбутнього своєї країни людей. Виступи здобувачів вищої освіти вирізнялися оригінальністю, супроводжувалися презентаціями, учасники охоче ділилися своїми думками, відповідали на запитання. Велике зацікавлення у аудиторії викликали студентські доповіді про знаменні події на шляху розбудови сучасної держави, про людину-епоху – Левка Лук’яненка, про геній художника Івана Марчука і майбутній центр сучасного мистецтва його імені. Змістовністю, інформативністю, спробою наукового дослідження, а також вдалим представленням доповідей вирізнялися студентки: Ганна Тиргоале (122 ФЛСК), Тетяна Коротка (116 ФТМЛ), Оксана Куран (120 ФЕБА), Ірина Михалюк (119 ФЕБА), їх участь у роботі конференції була відмічена Грамотами. Подяки оргкомітету отримали студентки: Аліна Савенко (115 ФЕБА), Дар’я Прудіус (122 ФЛСК), Людмила Камінська (120 ФЕБА), Анна Жорнова (119 ФЕБА).
Отримуючи відзнаки, студенти відзначали, що конференція дала змогу набути першого наукового досвіду, вперше виступити перед широким загалом і вони за це вдячні кафедрі історії та документознавства.

image 50365441

image 50416897