Студентський гурток про значення прикрас у житті людини

429 вересня 2021 року доцент кафедри української мови та культури Сібрук Анастасія Володимирівна провела засідання наукового гуртка на тему: «Історія традиційних українських прикрас». Народні прикраси як невід’ємна частина декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва – це важливий компонент вбрання, який супроводжує людину впродовж усього життя, тому становить джерело цінної інформації про побут, етичні норми та естетичні вподобання. Прикраси – одні з найархаїчніших елементів, що належали людству. В процесі свого розвитку вони набули глибокого змісту і значення.

Студенти виявили жвавий інтерес до різних видів українських прикрас та традиції їх використання. Звернули увагу на те, що прикраси несли оберегову та естетичну функції, були матеріальним проявом емоційного життя людини, показником приналежності до відповідного соціального класу.
Учасники гуртка активно дискутували і наводили приклади власних спостережень. Показували свої прикраси і разом намагалися віднайти основне призначення певних атрибутів. Спробували зрозуміти, наскільки впливає мода, думка оточуючих та іноземні віяння на традиції носіння прикрас в Україні. Учасники засідання наукового гуртка дійшли висновку, що прикраси займали і займають досі важливе місце у повсякденному житті, обрядах та віруваннях українців.