Участь в проєкті «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України»

7Студенти-соціологи 4 курсу разом зі старшою викладачкою кафедри соціології та політології Грищенко Н.І. в якості волонтерів взяли участі у другому етапі дослідження проєкту «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України», який проходить за підтримки Українського культурного фонду та під патронатом радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності Тетяни Ломакіної в межах затвердженої Кабінетом міністрів України Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

З метою уточнення отриманих даних студенти проводили контрольну оцінку доступності музейних просторів в місті Києві та Київській області. Кожен з обраних музеїв має свою специфіку і свій неповторний фірмовий стиль (айдентику).
Першим музеєм для дослідження рівня доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних відвідувачів був обраний Державний музей авіації ім. О.К.Антонова (виставкова зала 1 корп.).
Наступним – Музей громадського транспорту, який створено на базі історичного експозиційно-реставраційного центру КП "Київпастранс" і має в своїй експозиції такі зразки громадського транспорту, яких більше ніде в колишньому СРСР не збереглося.
Далі – Музей історичної зброї (м.Бровари), де, наразі, триває виставка «Зброя та артефакти доби Гетьмана Сагайдачного». В просторій залі зібрано велику кількість артефактів. Тут і саблі, і пістолі, і мушкети, алебарди, рушниці, сокири, арбалети, луки, кортики, ножі, катани, списи, рогатини і обладунки для коней, лицарів, самураїв.
Ще один музей, де студенти здійснювали моніторинг – Виставка рухомого складу історичних локомотивів та вагонів, яка розміщується на 14 платформі станції Київ-Пасажирський Південно-Західної залізниці. В експозиції представлені паровози, тепловози, електровози, залізничні вагони, інші види рухомого складу і колійного обладнання (автодрезина монтажна, ручна дрезина РД, критий вагон для перевезення продовольчих товарів, колійна прибиральна машина та ін.).
Студенти рахували відстань, кількість сходинок, вимірювали кути нахилу, вивчали маркування, описували унікальність експозиції, здійснювали огляд прилеглої території, відмічали перешкоди, які траплялися на шляху до будівлі, перевіряли і уточнювали маршрути руху по експозиціям.
Кінцевим результатом моніторингу музейних закладів було заповнення анкет оцінки доступності, завдяки яким дані музейні установи увійдуть до онлайнового каталогу музейних закладів України з ранжуванням за категоріями доступності, який створюється з метою інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні.