На гостину ювілею гривні

image 50443777У вересні 2021 року відзначається 25-та річниця проведення грошової реформи, що ознаменувала введення у обіг в Україні національної валюти – гривні. Грошова реформа тривала 2 тижні – з 02 до 16 вересня 1996 року і з того часу гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території нашої держави. У теперішній час молоді люди навіть не можуть уявити нашу країну без власної валюти, адже вона стала одним із важливих символів держави.

16 вересня 2021 року з просвітницькою метою студенти 121 групи ФЛСК ОПП Документознавство та інформаційна діяльність разом із завідувачем кафедри історії та документознавства Тюрменко Іриною Іванівною та наставником групи – старшим викладачем Ільковою Оксаною Григорівною відвідали «Музей гривні просто неба». Це тимчасова інтерактивна виставка, яку з нагоди ювілею національної валюти і у межах святкування 30-річчя незалежності відкрив Національний банк України та інші учасники фінансового ринку на Контрактовій площі .
Виставка містить 18 інтерактивних стендів про історію українських грошей, відродження гривні, дизайн, друк, життєвий цикл, захист, шрединг банкнот, карбування монет, еволюцію картки Cashless та платіжні інновації.
Студенти отримали можливість дізнатися з яких матеріалів виготовляють купюри, які захисні знаки на них, скільки живе паперова банкнота, як виглядає і скільки важить мільйон гривень з купюр різного номіналу, як зсередини виглядає інкасаторська машина та банкомат, які є пам’ятні та ювілейні монети, яка їх нумізматична цінність та ще багато цікавої інформації про національну валюту. Першокурсники вирішили на практичних заняттях навчальної дисципліни «Історія української державності та культури» приділяти велику увагу особистостям і архітектурним спорудам, що зображені на банкнотах національної валюти.
А ще студенти 121 ФЛСК ухвалили обов’язково долучитися до акції «Монетки дітям», адже акція ініційована Національним банком України та одним з благодійних фондів і передбачає збір монет номіналом у 25 копійок, які вийшли з обігу, щоби перетворити їх на допомогу онкохворим дітям. Наставник групи зазначила, що монети у 25 копійок можна принести до 8 корпусу НАУ, або у гуртожиток №5. Акція триватиме до 30 вересня 2021 року.
Таким пізнавальним, цікавим видався цей ясний осінній день для наших першокурсників.

image 50764801

image 50411521