Круглий стіл «Цифрові колекції інститутів соціальної пам’яті»

image 6487327 418 травня 2021 року в контексті Днів Науки на Факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ відбувся круглий стіл в онлайн режимі «Цифрові колекції інститутів соціальної пам’яті». Захід було організовано кафедрою історії та документознавства для студентської молоді спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Учасниками круглого стола стали 36 студентів та 8 викладачів кафедри на чолі із завідувачем кафедри професором І. І. Тюрменко. Модератори заходу доценти Божук Л. В. та Курченко Т. Є. закцентували увагу учасників на проблемах цифровізації документальних колекцій українських архівів, бібліотечних та музейних закладів, організації доступу до них, формуванні онлайн платформ для представлення цифрових ресурсів загальноєвропейського значення. Надзвичайно цікавими були доповіді учасників круглого столу: студентів О. Ількової (ДК 521), А. Татуян (ДК 321)., П. Копійки (ДК 221), С. Ніколаєнко та Є. Окунської (ДК 121). Доповідачі оприлюднили інформацію про оцифровані колекції стародруків Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського, процес створення цифрових копій музейних предметів з фондів Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» та «Національного музею історії України в роки другої світової війни», обговорили організацію та пріоритети оцифровування архівних документів в Державному архіві Вінницької області та формування об’єднаного цифрового бібліотечного ресурсу культурних пам’яток «Європіана». Виступи студентів супроводжувались змістовними презентаціями, що свідчило про глибоке занурення доповідачів в обрану тему, уміння структурувати матеріал, подавати його логічно і цікаво. Досвідчені учасники круглого столу-викладачі кафедри констатували наукове «змужніння» студентів старших курсів, активність та небайдужість до наукової роботи молодого поповнення спеціальності. За пропозицією завідуючої кафедри Ірини Іванівни Тюрменко, і доброю згодою всіх присутніх, було прийняте рішення обговорити на засіданні гуртка з архівознавства тематику наступного наукового заходу і провести його в контексті Днів науки на факультеті у 2022 році.

Гурток

гурток 31