Участь представників кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ в роботі круглого стола «Архівна наука й освіта у довгостроковій перспективі».

УНДІАСД212 травня 2021 року завідувачка кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ Тюрменко І. І. та доцентка цієї ж кафедри Курченко Т.Є. взяли участь у 4 щорічному круглому столі з міжнародною участю, організованому Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства і Спілкою архівістів України.

Науковий захід було присвячено актуальним проблемам розвитку української архівної науки та освіти, терміносистемі архівної галузі, розвитку наукових досліджень серед архівістів-практиків, застосуванню сучасних цифрових технологій в архівній справі та освіті. Круглий стіл об’єднав навколо гострих та актуальних проблем представників Міністерства юстиції України, Державної архівної служби України, УНДІАСД, директорів Центральних державних архівів, провідних науковців архівної галузі, керівників кадровипускаючих профільних кафедр – КНУ імені Тараса Шевченка, КНУКІМ, НАУ, НТУ. Серед 38 учасників заходу також були присутні провідні архівісти Польщі та Білорусі. Зокрема, заступник Президента Асоціації архівістів Польщі П. Завилський познайомив присутніх із сучасним станом та проблемами системи освіти архівістів в Польщі, представники Білорусі – із досвідом організації довишівської архівної освіти в республіці та роботою над проєктом закону «Про зміни Закону республіки Білорусь від 25 листопада 2011 р. «Про архівну справу та діловодство в Республіці Біларусь». Найбільш дискусійним виявилось питання перспектив подальшого розвитку спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» в українських закладах вищої освіти. Основним доповідачем з даного питання виступив добре знаний в наукових колах Ю. І. Палеха – представник Національного транспортного університету. Дискусія, в якій прийняли участь і представники кафедри історії та документознавства ФЛСК НАУ, не залишила нікого байдужим, адже в ній обговорювався комплекс питань кадрового забезпечення архівної галузі країни. Учасники круглого столу ухвалили рішення впродовж тижня сформувати остаточну резолюцію наукового заходу, яка б врахувала висловлені під час дискусії пропозиції, а також донести її до архівної спільноти через сторінки спеціальних архівних видань та офіційний вебсайт УНДІАСД.

УНДІАСД3