Академічна доброчесність – ключ до продуктивної наукової діяльності

unnamed2 квітня 2021 року на базі Національного авіаційного університету кафедрою авіаційної психології був проведений науково-методичний семінар про дотримання академічної доброчесності для аспірантів освітньо-наукового рівня вищої освіти «Доктор філософії з психології» (PhD). На захід були запрошені керівники та аспіранти кафедри авіаційної психології.

Метою заходу було розглянути основні програмами перевірки на плагіат, зробити наголос на необхідності самостійного написання дисертації, неприпустимості використання чужих робіт і порушення авторського права. Про що зазначила завідувач кафедри, доктор психологічних наук, професор Помиткіна Любов Віталіївна.
Старший викладач кафедри Власова-Чмерук Оксана Миколаївна зауважила, що процедура перевірки на плагіат наукових робіт здобувачів вищої освіти здійснюється Національним авіаційним університетом за допомогою міжнародного сервісу Unicheck. Із цим міжнародним антиплагіатним сервісом співпрацюють більше 1100 університетів з усього світу. Це означає, що при перевірці наукової роботи система порівнює збіги не лише з інформацією з інтернету, але й з бібліотеками університетів, тобто з усіма науковими роботами студентів за попередні роки.

Доцентом Вашекою Тетяною Володимирівною було проілюстровано роботу он-лайн сервісу Unicheck, що перевіряє текстові документи на наявність запозичень з Інтернету чи бібліотек.
Також слухачів ознайомили з безкоштовними програмами перевірки на плагіат та пояснили прості способи зменшення кількості запозичень (заміну синонімами, рерайтинг, збільшення кількості графічних зображень та ін.)
Таким чином, подібні заходи підтверджують, що академічна доброчесність, сумлінність і чесність мають фундаментальне значення у підготовці здобувачів вищої освіти та для науки загалом, а тому повинні стати основним принципом академічного життя.

зображення viber 2021-04-07 10-59-07

зображення viber 2021-04-07 10-59-06