Гурток з архівознавства розпочав свою роботу

unnamed31 березня 2021 року на кафедрі історії та документознавства ФЛСК НАУ в режимі онлайн розпочав свою роботу студентський гурток з архівознавства «Архіви в цифрову добу».

Традиційно гурток працює у другому семестрі навчального року і його основною аудиторією є студенти молодших курсів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що вивчають предмети архівознавчого циклу. Засідання гуртка було присвячене окремій ланці системи архівних установ України - архівним відділам музеїв та бібліотек.

Гуртківцям була запропонована відео-зустріч із куратором архівного відділу Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків кандидатом історичних наук Кулініч Марією Юріївною. Вона є давнім другом кафедри історії та документознавства і завжди радісно відгукується на пропозиції кафедри. От і цього року пані Марія підготувала цікаву доповідь-презентацію, що одночасно познайомила присутніх як із самим музеєм, так і з специфікою роботи архівного підрозділу музейної установи. Зустріч була побудована у формі бесіди-діалогу, наповнена цікавою інформацією та живими прикладами.

Марія Юріївна довела гуртківцям, що архів це не місце «припорошених пилом паперів», а місце цікавих відкриттів та плідної наукової роботи. Особливу цікавість аудиторії викликала розповідь про те, як архівісти музею допомогли у поверненні Україні втрачених культурних цінностей, підготувавши документаційний супровід судових позовів до відомого аукціону творів мистецтва «Сотбіс». Учасниками першого засідання гуртка стали 20 студентів 1 курсу, студентка 1 курсу ОС «Магістр» співробітник Вінницького обласного державного архіву Ількова Олена Петрівна, завідувач кафедри історії та документознавства професор Тюрменко Ірина Іванівна, викладачі кафедри. Керівники гуртка доценти кафедри  Божук Людмила Володимирівна та Курченко Тетяна Євгенівна анонсували тематику наступних засідань гуртка і висловили надію, що молода очільниця архівного підрозділу показала юним студентам приклад любові до своєї професії, високий фаховий рівень сучасного архівіста, якого слід досягати в майбутній професійній діяльності.

скрін2

image 6487327 1