Філософський кіноклуб: реконструкція античного політичного ідеалу в ученні Арістотеля

Рисунок3 1

4 березня 2021 року в онлайн-режимі на платформі Classroom (Meet) відбулося засідання філософського кіноклубу «Від соціальних утопій до наукової альтернативи сталого розвитку». Модератори – доценти Іван Скиба та Оксана Скиба. Тема засідання: «Витоки європейського утопізму в соціальних ідеалах Античності». У поточу зустріч за приклад античних джерел ідей утопізму бралося учення Арістотеля про ідеальну державу.

Студентам було запропоновано переглянути фрагменти з відеолекції «Філософія Арістотеля» (програма «Лекторій»). Самостійно студенти ознайомилися з уривками твору Арістотеля «Політика». Під час дискусії спільними зусиллями студенти намагалися реконструювати політичну систему античної давнини та її відповідні соціально-політичні інститути, й водночас дослідити модель ідеально-правильних форм державного (суспільного) устрою, запропоновану Арістотелем, на противагу «неправильним». Було підкреслено, що політичні ідеали античних мислителів розвивалися на основі етичних принципів і передбачали забезпечення загального суспільного блага та справедливості. Так само, не обійшли увагою думку Арістотеля про важливість виховання молоді як засади підтримання та забезпечення стабільної суспільної організації.

Відзначимо активну участь у обговоренні студентів 2 курсу Богуш Андрія (ФККПІ 211), Брагінець Андрія (ФККПІ 211), Власову Катерину (ФККПІ 211), Волошину Юлію (ФККПІ 211), Філіпенко Олега. Загалом до роботи приєдналися 23 учасника.

Рисунок1

Рисунок2