Участь у ХІV круглому столі «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»

127 січня 2021 року старша викладачка кафедри соціології та політології Грищенко Неля разом зі студентками 4 курсу спеціальності «Соціологія» Королюк Катериною та Бублик Ольгою взяли участь у щорічному круглому столі «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти».
Даний захід було приурочено до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Організатори заходу Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні через карантинні обмеження проводили круглий стіл у форматі онлайн-марафону. Перед початком сесій з вітальним словом виступили координаторка системи ОНН в Україні Оснат Лубрані, виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) Йосиф Зісельс, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський.
Участь в круглому столі взяли представники посольства Німеччини та Держави Ізраїль, представництва ООН в Україні, Українського Інституту національної пам`яті, українські вчені, студенти та школярі, які представляли власні напрацювання, проєкти, дослідницькі та творчі роботи про історію Голокосту, а також відбулася сесія присвячена презентації видань у сфері історії Голокосту та пам’яті про Другу світову війну.
Грищенко Н.І. виступила на сесії «Презентації проєктів та ініціатив у сфері збереження пам’яті про Голокост в Україні» як учасниця проєкту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва».
Камені спотикання – це відомий міжнародний художній та комемораційний проект, покликаний вшанувати тих, хто загинули від рук нацистів.
Студентки Бублик О., Королюк К. та старша викладачка Грищенко Н., будучи учасниками проєкту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва», мають змогу вшанувати пам'ять особи, чия загибель пов'язана з Бабиним Яром у Києві, шляхом дослідження, збору та обробки інформації з метою встановлення меморіального каменю даній особі.