Новий український правопис: обговорюємо, дискутуємо, вивчаємо

55528 вересня 2020 року в онлайн-режимі пройшов науковий захід – дискусія «Новий український правопис: рік потому», організована кафедрою української мови та культури ФЛСК.

Якою є ситуація із впровадженням правописних новацій у живій мовній практиці, як реагує вона на правописні зміни, які перешкоди сьогодні існують у засвоєнні нових правил написання, чи відображено правописні нововведення в офіційно-діловому стилі української мови – про це говорили під час дискусії «Новий український правопис: рік потому», участь у якій взяли 136 осіб. Модерувала захід завідувач кафедри Литвинська С.В. Привітав учасників дискусії і висловив впевненість у важливості проведення подібних заходів декан факультету Ягодзінський С.М. Викладачі і студенти Національного авіаційного університету, наукові співробітники Інституту української мови, Інституту мовознавства ім.О.О. Потебні НАН України обмінювалися думками щодо того, якими є перспективи функціонування орфографічних правил-нововведень, які з варіантних правописних норм будуть закріплені в мові в усіх її стилях. Особливе зацікавлення в присутніх викликали питання написання іншомовних імен і прізвищ, фонетичної і графічної адаптації запозичених дифтонгів, вживання назв професій і посад у ділових документах.

Учасники заходу переконалися, що правописні проблеми – це той комплекс питань, який є актуальним і який викликає зацікавлення не тільки серед фахівців-мовознавців, а й у широкого кола мовокористувачів.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве