Документознавці святкують Міжнародний день архівів

5559 червня 2020 року на кафедрі історії та документознавства було проведено засідання гуртка з архівознавства «Архіви в інформаційну добу» в режимі онлайн. Учасниками гуртка стали 22 студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та викладачі кафедри доценти Божук Л.В., Курченко Т.Є. (керівники гуртка), Литвинська С.В., Кондрашевська Ю.П. та Ількова О.Г.

Засідання гуртка було присвячене святкуванню Міжнародного дня та Міжнародного тижня архівів, що проходить під патронатом Міжнародної ради архівів починаючи з 2007 року.

Програма проведення гуртка включала доповідь керівника гуртка доцента кафедри Курченко Т. Є. про започаткування святкування Міжнародного дня архівів, його завдання та традиції, програму святкування архівного тижня 2020 р. та Міжнародного дня архіву цього року. Оскільки Міжнародний день архівів є приводом для розмови про майбутнє архівів як інституцій соціальної пам’яті та професію архівіста, студентам було запропоновано підготувати ессе на цю тему. Кращі наукові доробки були зачитані авторами на засіданні гуртка. До роботи гуртка було залучено студенток 3 курсу Гуменюк Софію та Герасимчук Ірину, шо прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт і посіли 2 місце. Вони поділилися своїми роздумами про майбутнє професії документознавця та архівіста. Їх науковий керівник Литвинська С. В. розповіла про процес роботи над конкурсним дослідженням і закликала першокурсників-гуртківців сміливо включатися в наукову діяльність. Доцент Божук Л. В. підвела підсумок дискусії про майбутнє архівної діяльності і закрила роботу гуртка в поточному навчальному році. З другого семестра 2020-2021 н.р. гурток знову відновить свою роботу. Будемо сподіватись, вже не в онлайн режимі, а вживу, хоча досвід онлайн роботи виявився для всіх корисним та цікавим.