Типові помилки журналіста-початківця

5555 червня 2020 року доцентка кафедри української мови та культури Сібрук Анастасія Володимирівна провела в режимі онлайн майстер-клас «Типові помилки журналіста-початківця». На заході обговорювали питання культури мовлення, яких мовних норм потрібно дотримуватися, яким має бути ідеальний текст.

Спікер наголосила на тому, що основою будь-якого тексту є культура мовлення, вміння грамотно, красиво говорити, вимовляти слова. Основні поради студентам були такі: читати літературу, особливо зарубіжні переклади українською мовою, дивитися фільми українською, впустити в своє життя української мови трохи більше. Тобто, якщо люди російськомовні, то варто виділяти один день, чи кілька годин на тиждень, щоб в родині, або з колегами спілкувалися українською. Поки не почнемо говорити, не буде ніякої української мови. Вона буде просто в теорії.

Під час майстер-класу присутні говорили про правильне написання слів, найпоширеніші помилки, вчилися розрізняти їх на прикладі коротких цитат з політиками та зірками. Учасники заходу разом помічали неточності в цитатах публічних людей. Студенти виявили бажання разом виправити порушення мовних норм, які були допущенні в газетних статтях, рекламних текстах, агітаційних листівках тощо. Всі бажаючі бурхливо обговорювали основні типи помилок. Дискусія показала високий рівень знання української мови учасників майстер-класу. Студенти та викладачі охоче обмінювалися цікавими знахідками. У кінці зустрічі всі прийшли до висновку, що помилятися не страшно. Головне – вчитися виправляти та вдосконалювати знання державної мови!

IMG-985aa33be63d6af4a7f73141f38d0cb1-V

IMG-d2de3d551f3bc4d8e0c8261d5dce5c51-V

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве