Актуальні проблеми вищої професійної освіти

55515 травня 2020 року була проведена в режимі онлайн VIII-а Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми вищої професійної освіти», організована кафедрою педагогіки та психології професійної освіти Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій. У ній взяли участь понад 40 науково-педагогічних працівників і здобувачів наукового ступеня.

Учасників зібрання привітав декан ФЛСК професор Ягодзінський С.М., завідувачі кафедр факультету професори Ковтун О.В., Котікова О.М., Бурлакова І.В., доцент Сидоренко С.І. Було обговорено найбільш актуальні для сучасної вищої освіти проблеми. Зокрема викликали інтерес і дискусію питання науково-дослідницької роботи зі студентською молоддю (професор Семиченко В.А., НАУ), використання позитивного закордонного досвіду з професійної підготовки студентів і публікація результатів компаративного дослідження (професор Барановська Л.В., доцент Мельник Н.І., НАУ). Було зактуалізовано й активно обговорено питання організації дистанційного навчання, вибору педагогічно доцільних форм і методів навчальної взаємодії у віртуальному освітньому просторі (професори Лузік Е.В., НАУ; Плачинда Т.С., доцент Крижевська К.В., Льотна академія НАУ; Гриджук О.Є., Національний лісотехнічний університет України та ін). Досвідом продуктивної організації онлайн-навчання зі студентами і здобувачами ступеня PhD у Польщі поділилась професор Морська Л.І.

До початку конференції було опубліковано програму конференції та збірник праць її учасників в електронному вигляді. Загалом у заході взяли участь 128 осіб (із них 12 - громадяни іноземних країн: США, Польщі, Словаччини, Чехії, Республіки Білорусь, Грузії, Казахстану), опубліковано 92 наукові статті.

Конференція прийняла постанову, основними положеннями якої є такі:

IX Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми вищої професійної освіти» провести у квітні 2021 року;

розширювати проблематику доповідей і статей учасників конференції з урахуванням соціальних умов організації освітнього процесу у ЗВО;

актуалізувати для наукової дискусії питання формування віртуального освітнього простору у закордонних і вітчизняних ЗВО;

використовувати для обговорення питання забезпечення методичної підготовки НПП до роботи за дистанційною формою навчання; здійснення технічного забезпечення цього процесу; удосконалення методів моніторингу якості професійної освіти за комплексного застосування різних видів і форм навчання здобувачів вищої освіти.