Дні науки ФЛСК – 2020
З 15 по 19 травня 2020 року відбувалися заходи Днів науки факультету, присвячені Дню науки в Україні. Відкриваючи Дні науки факультету, декан С.М. Ягодзінський та заступник декана з наукової та міжнародної діяльності А.М. Кокарєва вказали на незаперечний факт проникнення науки, наукової творчості, наукового стилю мислення в усі соціальні практики інформаційного суспільства.
А відтак – заняття наукою – це вже не справа одинаків, а потреба кожної творчої, сучасної людини.
Програмою Днів науки факультету було передбачення проведення основних шести заходів, що привернули увагу більше 300 учасників засобами Google Meet. Своє зацікавлення виявили науковці, студенти, роботодавців з 8 наукових і освітніх установ України.
Першим заходом, який відбувся 15 травня, став онлайн круглий стіл «Цифрові колекції інститутів соціальної пам’яті» (модератори – Божук Л.В. – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства, Курченко Т.Є. – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та документознавства). Тематикою круглого столу була обрана проблема формування цифрових колекцій інститутів соціальної пам’яті.
Наступним заходом був круглий стіл «Термінологія як інструмент наукової комунікації» модератори – Сібрук А.В. – кандидат філологічних наук, доцент української мови та культури, Халіновська Л.А. – кандидат філологічних наук, науковий співробітник відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, доцент кафедри української мови та культури. В ході круглого столу було розглянуто сучасні підходи до вивчення термінології, вплив глобалізаційних процесів на становлення термінів сьогодні та особливості наукової комунікації, репрезентовано інформацію про типологію мовних помилок у науковому тексті, особливості перекладу міжгалузевої та вузькоспеціальної термінології.
16 травня було проведено тренінг «Feedback – наукова та міжнародна діяльність гуманітаріїв», модератор – Закревська А.І. – голова наукового товариства молодих учених ФЛСК – презентувала можливості наукової та міжнародної діяльності для студентів та молодих учених. Зупинилися на виданнях, в яких студенти можуть опубліковувати свої наукові дослідження. Також cтуденти мали змогу ознайомитися зі стипендіальною програмою «Завтра.UA» та міжнародними програмами обміну «Erasmus+», «Mevlana Exchange Programme».
18 травня було проведено майстер клас «Типові помилки у перекладах анотацій до наукових статей англійською мовою» (модератор – Сидоренко С.І. – завідувач кафедри англійської філології). На майстер-класі були розглянуті найбільш поширені лексичні та граматичні помилки, що зустрічаються в перекладах анотацій з української мови англійською. У другій частині майстер-класу його учасники відредагували переклад анотації до наукової статті, виконаний онлайн-перекладачем Google Translate.
Наступним заходом був тренінг «Мотивація – ключ до успіху!» (модератор – Дубчак О.Б – кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти). В ході коуч-сесії було розглянуто питання мотивації і самомотивації, досягнення мети й подолання невдач. Учасникам було запропоновано дискусійні питання, виокремлені правила, які можуть стати ключем до досягнення успіху.
19 травня відбувся тренінг «Соціологія: Quo Vadis? / Камо грядеши?» (модератор – Яковенко Ю.І. доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та політології, академік Академії наук вищої школи України, заслужений працівник освіти України, почесний член Соціологічної асоціації України). В перебігу круглого столу було розглянуто суперечливі процеси, що відбуються навколо соціологічної науки у світі та країні. Було презентовано дані про те, що в Україні йде функціонування соціології як науки, орієнтованої, по-перше, на дослідження та адекватне розуміння соціальних явищ, здобуття ретельно обґрунтованого і доведеного наукового знання; а по-друге, як товару з орієнтацією на попит, обслуговування інтересів замовників від великої політики чи бізнесу на більш ефективні способи виробництва і споживання соціологічного знання з їх сторони.
Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій висловлює подяку завідувачам кафедри, які підтримали ініціативу, модераторам за організацію, учасникам заходів за увагу та активну участь. До зустрічі на Днях науки ФЛСК в 2021 році.