Співпраця з Гете-інститутом триває

555Викладачі німецької мови кафедри іноземної філології Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, незважаючи на карантинні обмеження, активно співпрацюють з Гете-інститутом.

6 травня 2020 року доцентом кафедри Гармаш Тетяною Андріївною була проведена зустріч студентів-майбутніх перекладачів з мовними асистентами Філіпом Райбером (м. Київ) та Себастіаном Лінсом (м. Мукачеве) (https://instagram.com/sprassisua?igshid=1l7h5bmnptr33), яка була організована в рамках проєкту Гете-інституту в Україні «Mit Deutsch auf Tour» (https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/eng/deutsche_minderheit/spas/mdt.html). Зустріч була проведена у формі відео-конференції на платформі ZOOM та мала дружний і невимушений характер. Із переліку запропонованих проєктом тем було обрано тему «SCHWÄBISCHE KÜCHE – SPÄTZLE AUF TOUR» (https://www.goethe.de/resources/files/pdf192/ausschreibung_sptzle-auf-tour.pdf).

Студенти мали можливість потренувати навички «живого» спілкування із носієм мови, збагатити свій активний вокабуляр, дізнатися про особливості німецької кухні та смакові вподобання в різних регіонах Німеччини та деяких інших німецькомовних країн. Родзинкою заходу стала можливість не лише почути та побачити щось нове, а й можливість відразу творити паралельно свій кулінарний шедевр, і в кінці зустрічі представити свій результат, оскільки захід передбачав спільну практичну роботу. Ті студенти, які мали можливість готувати безпосередньо під час онлайн-зустрічі, змогли відразу насолодитися смачною стравою «шпетцле» (Spätzle), типовою для Швабії (регіону та мовної групи у федеральній землі Баден-Вюртемберг та частині Баварії).

З-поміж іншого, що дізналися студенти, була, зокрема, цікава й кумедна легенда про ще одну типову швабську страву – такі собі гігантські вареники – «Maultaschen» («маульташен»). «Маульташен» їдять зазвичай по п’ятницях», – пояснив пан Філіп, – «на швабському діалекті їх називають також «Herrgottsbescheißerle» (приблизний зміст: «обдури Бога»). Це пов’язано з тим, що по п’ятницях потрібно постити, адже у п’ятницю м'ясо їсти не можна. Тоді шваби придумали ховати фарш у тісто, щоб Бог не бачив, що вони їдять». Таким чином студенти не лише мали змогу отримати насолоду від спілкування та спільного готування, а й збагатили свій лінгвокультурний запас знань про країну, мову якої вони вивчають.

Doc4 Страница 1

Doc4 Страница 2

gotov1

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве