День мовного і культурного єднання

55510 березня 2020 року в рамках відзначення Шевченківських днів доцент кафедри англійської філології і перекладу Галій Людмила Георгіївна провела для студентів 203-ФЛ групи просвітницько-розважальний захід “Travel around the World”.

Загальною тематикою було обрано тему подорожей навколо світу, адже для подорожей нам якнайбільше стане у нагоді знання мови та культурних особливостей різних країн, і поки весь світ скасовує подорожі через епідемії 2 курс спеціальності «Філологія» вирушив у захоплюючу пригоду віртуальним світом.

Різнопланові завдання та залучення широких фонових знань, необхідних для майбутніх перекладачів, перетворили захід на цікавий та інтерактивний вид діяльності. Так, зокрема, студенти мали асоціативним шляхом визначити країни на кольорами прапору, скласти послідовність доміно за принципом шотландського акцента, вгадати зашифровані у ребусах прізвища видатних британців, зрозуміти логіку у послідовності чисельного ряду та за цими координатами відшукати на мапі світу конкретну географічну точку, продемонструвати вміння читати абетку будь-якої мови, навіть японської,

Залучення міжпредметних зв’язків викликало у студентів небувале захоплення, коли знання отримані із різних дисциплін навчального циклу університету та навіть і школи необхідно було застосовувати у ході квесту: війна за фолклендські острови (Лінгвокраїнознавство), герої казки «Книга Джунглів» та відмінність між давньогрецькими та давньоримськими богами (Історія зарубіжної літератури), сучасні комп’ютерні технології та інструменти (Сучасні інформаційні технології в перекладацькій діяльності), скрембл-завдання із хімічними елементами та адміністративно-політичними одиницями Британії.

Немає кращої мотивації вчити мову, аніж застосовувати її у реальному житті для реальних завдань. Немає кращого застосування мови у реальному житті, аніж те, яке приносить задоволення.

Сподіваємося, що традиція проводити день мовного та культурного єднання стане доброю традицією кафедри.

IMG 20200310 155157

IMG 20200310 161941