«Перекладачі» для перекладачів

555Оскільки роки студентського життя мають запам’ятатися не лише навчанням а й веселим часом із друзями, студенти групи 203-ФЛ вирішили разом із своїм наставником відсвяткувати свято весни. Тож 6 березня 2020 року пішли до кінотеатру, проте не просто так, а на фільм «Перекладачі».

В основі фільму лежить історія про пілотний проект колективного багатомовного перекладу детективного роману «Дедал: чоловік, який не хотів помирати» у замкненому просторі.

Перегляд кінострічки окрім приємних вражень лишив по собі багато питань як морально-етичного, так і професійного характеру. Чи може перекладач вважатися співавтором твору? Чи етично робити власний переклад твору та викладати його в інтернет і які юридичні наслідки можуть бути у такого вчинку? Чи може перекладач сам бути талановитим письменником? До якої межі необхідно вживатися в образ героїв? Якою мовою спілкуються перекладачі між собою? Який графік, темп та спосіб життя прийнятні при виконанні перекладу? І найважливіше – де закінчується професійна етика та починаються загально-людські цінності?

Відповіді на ці питання неможливо знайти у кінозалі, будемо сподіватися, що студенти другого курсу, у яких попереду все їх професійне та особисте життя, знайшли відповіді у своїх серцях.

IMG 20200225 180057

IMG 20200225 180325