Крути: проблеми державотворення

55530 січня 2020 року професор кафедри соціології та політології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Чупрій Леонід Васильович брав участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Крути: проблеми державотворення від доби Української революції (1917 – 1921 рр.) до сьогодення».

Конференція була проведена за підтримки Національної академії наук України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, благодійного фонду «Ніжен». Напередодні була здійснена поїздка до Меморіалу пам'яті героїв Крут, де відбулися заходи щодо вшанування українських молодих юнаків, які віддали своє життя за свободу Батьківщини в бою під Крутами. Ціною свого життя вони на деякий час зупинили більшовицьку навалу і це дало можливість представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір з Німецькою та Австро-Угорською імперіями, за умовами якого Україна визнавалася самостійною державою. Німецька імперія і Австро-Угорська імперія зобов'язувались допомогти звільнити територію УНР від більшовиків, а УНР зобов'язалась надавати продовольчу допомогу Німеччині та Австро-Угорщині.

На конференції Чупрій Л.В. виступив з доповіддю: «Історична пам'ять як чинник державотворення». Конференція пройшла на високому рівні, за її підсумками буде підготовлений збірник матеріалів конференції.

IMG 20200129 103550