Ювілейні Соціологічні читання пам’яті Наталії Паніної

55510 грудня 2019 року, в Міжнародний день прав людини, відбулися ювілейні Соціологічні читання пам’яті видатної української науковиці Наталії Паніної (1949–2006).

Організаторами цієї непересічної події традиційно виступили Інститут соціології НАН України, Соціологічна асоціація України та Міжнародний соціологічний центр імені Н. В. Паніної, а місцем для проведення Читань було обрано громадський ресторан Urban Space 500. Засновниками та засновницями ресторану є 500 соціально активних людей, які об’єдналися навколо ідеї якісного розвитку міського простору.

В заході прийняв участь професор кафедри соціології та політології Яковенко Юрій Іванович, який в 2006 році розробив нормативні документи діяльності Фонду Н. Паніної та згодом п’ять років (2007-2011 рр.) поспіль очолював журі конкурсної комісії у справі визначення кращого молодого соціолога України.

Перша частина заходу (модератор – президент Соціологічної асоціації України, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віль Бакіров) проходила у форматі панельної дискусії за участю засновників Фонду Паніної: заступника директора Інституту соціології НАН України Євгена Головахи та генерального директора Київського міжнародного Інституту соціології Володимира Паніотто. Далі було заслухано виступи запрошених переможців та лауреатів конкурсу «Кращий молодий соціолог» з 2007 по 2018 рік. Презентації молодих дослідників охоплювали п’ять тематичних напрямів, які було об’єднано в секції під назвами: «Інновації та сучасні технології – чи встигає соціологія?», «Соціологія міста», «Соціальні групи та проблема справедливості», «Українська соціологія за кордоном», «Українська соціологія та ЗМІ – довгий шлях разом». Наприкінці Читань було вручено грамоти провідним українським засобам масової інформації, які, співпрацюючи з соціологами багато років поспіль, об’єктивно, професійно та вичерпно висвітлюють соціологічну проблематику на своїх шпальтах. Це газети «День» і «Дзеркало тижня», а також інтернет-видання «Українська правда», LIGA.net, VoxUkraine і TEXTY.org.ua.

10 12 19а