Студентська етновечірка «Андріївські вечорниці»

555Вже стало традицією у середині грудня проводити у гуртожитку № 5 НАУ Андріївські вечорниці, адже це одне з улюблених молодіжних свят українського календаря. 13 грудня вважається днем пам’яті апостола Андрія Первозваного, а в народі ще це свято називають Калита, і воно дивовижно поєднує язичницькі і християнські традиції.

Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару. Тому цьогоріч ініціатори вечорниць – студенти 1-4 курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ФЛСК, для популяризації народних звичаїв і розширення студентських контактів, вирішили влаштувати етновечірку. Вечірка розпочалася театралізованим дійством, де студенти різних спеціальностей Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій відобразили як проходили Андріївські вечорниці у давнину, приправивши гумором, яскравими образами і сучасним колоритом. Лунали пісні та етно-музика, жартівливі хорові сценки та гумористичні діалоги, не обійшлося без танців, веселих конкурсів і забав. Кульмінацією вечора стали захоплюючі таємничі ворожіння дівчат на свою долю та обряд калити і витанцьовування коцюби. Дійство заворожувало і захоплювало: затишна хата з щедрою господинею, гурт веселих дівчат, парубки «із сусіднього села – студенти 2 курсу ФЕБІТ», буркітливі дід та баба, пан Коцюбинський та пан Калитинський. Наприкінці вечірки усіх учасників та запрошених частували пирогами, варениками, грибною юшкою, солодощами Handmade і справжнім узваром. Насолода смаком українських страв додавала атмосфері свята доброзичливості, щирості, довіри, і викликала почуття задоволення та шквал позитивних емоцій. 

Організатори і гості щиро подякували незмінному натхненнику щорічних студентських вечорниць, старшому викладачу кафедри історії та документознавства Жанні Паскал за свято. Андріївські вечорниці – це веселе і колоритне дійство, яке охоплює не тільки юних, а і старше покоління, у чому, переконалися викладачі і керівництво Факультету лінгвістики і соціальних комунікацій. Етновечірка продемонструвала, що сучасна молодь вміє розважатися і дотримуватися народних традицій.

IMG 9212

IMG 9219

IMG 9223

IMG 9231

IMG 9256

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве