До 100-річчя українсько-польських дипломатичних відносин

55507-12 грудня 2019 року викладачі кафедри історії та документознавства ФЛСК – доктор історичних наук, професор Ірина Тюрменко та кандидат історичних наук, доцент Ольга Юрченко взяли участь та виступили із доповідями на Міжнародній науковій конференції з нагоди 100-річчя встановлення українсько-польських дипломатичних відносин в університеті Марії Кюрі-Складовської у Любліні.

Зустрічі українських науковців із польськими науковцями та студентами, українською громадою відбувалися у Кракові, Варшаві та Любліні. Наукова конференція стала логічним продовженням циклу наукових заходів, які проводились у межах благодійного проекту «День України в Європі»-2019, започаткованого Міністерством закордонних справ України, Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, яке очолює доктор історичних наук, професор Ірина Матяш, та Державним підприємством «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв»). До реалізації проекту долучилися Польський інститут у Києві та Інститут історії України НАН України. У рамках проведення наукових заходів відбулись наукові дискусії з нагоди презентації виставки архівних документів «Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап становлення» у Генеральних консульствах України в Кракові й Любліні та Посольстві України в Республіці Польща. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця відмітив значення документальної виставки, натхненним та організатором якої була Ірина Матяш, для розвитку добросусідських відносин між українським і польським народами. У центрі Східноєвропейських студій Варшавського університету та в університеті Марії Кюрі-Складовської у Любліні науковці з України разом з польськими колегами обговорили різнопланові питання, що торкаються українсько-польських відносин з часів їх інституалізації до сьогодення.