Міжнародне стажування в рамках програми Erasmus+

555З 7 по 14 листопада 2019 року старша викладачка кафедри соціології та політології ФЛСК Грищенко Неля Іванівна в рамках програми Європейського Союзу Erasmus+ проходила міжнародне стажування в Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego/ Stiftung Kreisau  та International Youth Meeting Centre in Oświęcim (Польща).

Учасниками тренінгу були викладачі, вчителі, молодіжні працівники з Німеччини, Польщі та України, які протягом восьми днів обговорювали та вивчали переломні моменти в історії країн щодо збереження пам’яті про Голокост, планували власні ініціативи, працювали над розробкою стратегії співробітництва по дослідженню Голокосту.

Навчальна програма стажування складалася з двох тематичних блоків та проходила у двох локаціях. Перша частина проходила у Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego/ Stiftung Kreisau, друга у International Youth Meeting Centre in Oświęcim.

Перша частина стажування була присвячена вивченню досвіду по збереженню пам’яті про Другу світову війну, про використання методів неформальної освіти у навчальному процесі. Дискусійні питання висвітлення історичних подій активно обговорювалися у міжнаціональних групах, що дозволило ознайомитися з різними поглядами учасників на спільні події Другої світової війни.

Протягом другої частини стажування учасники тренінгу ознайомилися з роботою Міжнародного молодіжного центру MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oświęcim та відвідали один з найбільших концентраційних таборів Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz.