Філософські читання 2019

55519 листопада 2019 року кафедра філософії у межах проведення тижня філософських заходів з нагоди святкування світовим співтовариством Всесвітнього дня філософії провела всеукраїнські «Філософські читання» – «Роль інформатизації і глобалізації в демократизації соціуму».

Співорганізаторами заходу виступили Інститут науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України, кафедра філософії і політології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Програма Філософських читань передбачала презентацію основних та спеціалізованих доповідей і їхнє широке обговорення учасниками зустрічі.

Відкривала читання заступник голови оргкомітету – завідувач кафедри філософії ФЛСК НАУ, професор Л.Г. Дротянко. Вона привітала почесне зібрання з урочистим святом філософської думки. Цей захід уможливлює проведення відкритого дослідження та творчого обговорення глобальних соціокультурних перетворень, які відбуваються зараз у світі, та вимагають свого вірного діагностування та осмислення. Саме філософське співтовариство під егідою ЮНЕСКО стимулює подібні публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні, й ми раді бути залученими до цього культурно-пізнавального тренду.

У програмі Філософських читань взяли участь науковці з Дрогобича, Кропивницького, Миколаєва, Полтави, завітали колеги з відомих столичних вищих навчальних закладів та наукових установ, а також здобувачі, аспіранти та студенти. Основний предмет дослідження «читань» – процеси інформатизації та глобалізації аналізувалися в контексті їхніх техніко-технологічних та соціальних умов. З’ясовувалися сприятливі умови й наслідки здійснення цих процесів, й ті небезпеки й ризики, які приховані в сучасній практиці їхньої реалізації. Найбільшу зацікавленість викликали доповіді Дротянко Л.Г., присвячені феномену ескапізму в інформаційному суспільстві; Девтерева І.В., який представляв деякі аспекти антропології нейроцифрового Ренесансу, Абисової М.А, яка розкривала особливості політичного дискурсу електронної демократії.

Широке обговорення дістала доповідь гостя «читань» Дурдинця М.Ю., науковця кафедри філософії права та юридичної логіки Національної академії внутрішніх справ, який висвітлив проблемність правої культури та суперечності правої свідомості у сучасному соціально-політичному житті суспільства, зокрема українського, та неоднозначну роль медіа в інформуванні суспільства про дефекти політичного процесу в умовах демократизації.

Окремо відзначимо виступи студентів – Бондаренко Аліни, Бурло Єлизавети, Карпенко Тетяни, які зачепили питання трудових, освітньо-професійних трансформацій на тлі інформатизації та комп’ютеризації суспільства, ролі віртуальної реальності та її впливу та масову та індивідуальну свідомість.

IMG 0351 2

IMG 0355 4