Духовні горизонти життя людини та моральні детермінації

55520 листопада 2019 року викладачі кафедри філософії доценти Сідоркіна О.М., Скиба О.П., Пода Т.А. разом із завідувачем кафедри професором Дротянко Л.Г. у рамках тижня філософії провели виховний захід у гуртожитку № 5 Анонсована тема зустрічі: «Мій стиль життя − філософія». У заході прийняли участь студенти ФЛСК ІІ курсу.

На початку зустрічі студентам запропонували переглянути документальний фільм Рона Фріке «Самсара». З санскриту назва фільму перекладається як нескінченний коловорот, цикл страждань (народжень, хвороб, смертей та безкінечних реінкарнацій). Поняття «самсара» є одним з центральних у релігійно- філософських системах буддизму, індуїзму та інших дхармічних релігіях. У фільмі піднімалися теми духовної культури людини та особливості самосвідомості в різні історичні часи та у різних духовних системах (починаючи від релігії Стародавнього Єгипту, християнства і закінчуючи сучасними новітніми релігійними течіями). Студенти мали змогу порівняти духовну систему цінностей релігійних світоглядних систем із системами світських ідеологічних систем, включно із духовними запитами буденного життя цивілізованого світу, й виявити їхню суперечливість. Обговорювалися колізії теоретичної нормативної системи моральних та релігійних цінностей із фактичною моральністю та звичайною поведінкою людей.

Фото 2