День моєї професії

55523 жовтня 2019 року доцент кафедри соціології та політології ФЛСК Семенець-Орлова Інна Андріївна провела низку практико-орієнтованих зустрічей із фахівцями політологічної сфери для знайомства студентів І курсу за спеціальністю «Політологія» із особливостями обраної професії.

Оскільки, цього навчального року кафедра здійснила перший набір здобувачів освіти за спеціальністю 052 «Політологія», заходи під назвою «День перший моєї професії. Політолог і ЗМІ» виявився корисним для студентів та стейкхолдерів.

У першій частині студенти мали змогу обговорити феномен популізму, який в останні роки перетворився на загальносвітовий політичний тренд, з кандидатом політичних наук Світланою Бульбенюк. Під час майстер-класу пані Світлани студенти ознайомилися з основними причинами, ознаками популізму і політичних маніпуляцій, а також засвоїли дієві і корисні практики протидії фейкам і напівправді.

Визначена тема є дуже актуальною наразі, оскільки, як переконані вчені, популізм визначатиме політичне життя світу як мінімум на найближчі 10 років. Пропозиції вирішення складних проблем простими методами стали поширеною характеристикою політичної риторики і в сучасній Україні.

Друга частина розмови про політику та медійний простір мала більш прикладний характер. Запрошений гість, парламентський кореспондент Віталій Тисячний, поділився із студентами секретами політичної журналістики. Студенти дізналися, які є "підводні камені" журналістики, секрети роботи парламентського кореспондента, досвід труднощів, казусів, небезпеки, які чекають журналістів та як з ними справлятися, а також мали змогу дізнатися, як бути одночасно успішним та справедливим журналістом. Віталій Тисячний розповів цікаві історії зі свого професійного життя, зокрема поділився досвідом спілкування із Президентом України.

В результаті, студенти отримали не лише уроки успіху у професії (навчатися, працювати і розвиватися), ознайомилися із можливостями стажування, обміну молоді, дієвими програмами підтримки молоді, а й з особистого досвіду запрошених гостей переконалися, що бажання і вмотивованість досягати мети дають щедрі результати!