Голодомор. Уроки історії

55524 жовтня 2019 року в рамках проведення політологічного гуртка кафедри соціології та політології «Політія» студенти-соціологи І курсу разом з керівниками доцентом, кандидатом політичних наук Лясотою Л.І. та старшою викладачкою кафедри Грищенко Н.І. відвідали Національний музей Голодомору-геноциду.

Там у рамках проекту «Усна історія Голодомору» відбулася публічна зустріч із Цибою Василем Івановичем, свідком страшних подій 1932-1933 років.

Василь Іванович поділився із присутніми спогадами про жахливі голодні роки свого дитинства, про способи виживання, про масове розкуркулення жителів села Райгородок Чернігівської області.

Учасники зустрічі мали змогу розпитати Василя Івановича і про голод 1946-47 років, коли, не зважаючи на те, що після Другої світової війни на українських землях панувала розруха (знищено було близько 28 тисяч сіл), план по хлібозаготівлі не те, що не зменшили, а зобов’язали виконати у найкоротший термін.

Студенти також ознайомилися з експозицією музею, зокрема, особливої уваги було приділено Національній книзі пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Унікальна книга налічує 19 томів, до яких внесено дані про 882 510 осіб тих, хто помер під час Голодомору-геноциду. З дня заснування музею пошук продовжується: збираються та оцифровуються спогади очевидців, рідних та близьких тих, для кого ті роки були останніми в житті.