Політична філософії Платона: історично та актуально

55522 жовтня 2019 року на базі навчальної лабораторії кафедри філософії відбулося засідання дискусійного кіноклубу «Історія класичної філософії: видатні мислителі» (модератори – доценти М.А. Абисова, Т.Г. Шоріна). Зустріч була присвячена творчій спадщині одного з найвидатніших представників класичної античної філософії – Платона.

У передмові до відкриття засідання було зазначено, що звернення до філософії Платона є необхідним кроком у культурному розвитку та освіті кожної людини, оскільки той, хто вперше вступає в контакт з науковою, релігійною, політичною, філософською, соціологічною думкою, історично та логічно звертається саме до цього великого мислителя.

У ході зустрічі студенти переглянули документальний учбовий фільм «Платон» з циклу передач «Філософи» («Filosofos»), що випускається іспанським телевізійним каналом «365». Після перегляду відбулася дискусія навколо етичних і політичних принципів філософії давньогрецького мислителя та кореляції їх з історичним контекстом та біографічними фактами життя філософа. Студенти звернули увагу, що політична думка Платона головним чином була спрямована на вирішення проблеми справедливості. Для філософа справедливість – це проблема сумісності свободи, індивідуального блага та нормативного порядку і влади в межах політичної спільноти. Пізнавальною значущістю, зокрема, виступає дослідження Платоном метаморфоз хибних режимів, які нездатні вирішити проблему справедливості. Серед таких анархістська форма демократії, критика якої Платоном наперед визначила сучасну критику суспільства споживання

Тематика поточного кіноклубу викликала неабиякий інтерес серед студентів і зібрала майже повну аудиторію. Учасниками засідання стали студенти 2-го курсу Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій (ФЕБІТ) та Факультету міжнародних відносин (ФМВ МП). Усього 19 студентів.