Конкурс письмового перекладу

5552 жовтня 2019 року відбулося підбиття підсумків конкурсу письмового перекладу, який проходив в рамках Тижня англійської мови. Цьогоріч до уваги студентів-філологів було запропоновано текст, тематика якого охоплює важливу і болючу для України тему – мови корінних народів: Indigenous Languages: Knowledge and Hope.

Прикметно, що 21 лютого 2019 року у світі відзначали Міжнародний день рідної мови. Провідною темою свята, за даними ЮНЕСКО, була тема «Мови корінних народів важливі для сталого розвитку, побудови миру і примирення».

Під час зустрічі зі студентами доценти кафедри англійської філології і перекладу Линтвар О.М. і Струк І.В. наголосили на важливості практичного досвіду для набуття навичок, їх вдосконалення і відшліфування. Аналіз студентських робіт дав можливість викладачам спільно зі студентами скласти певний алгоритм дій для досягнення високої якості будь-якого перекладу. Учасники конкурсу брали активну участь в обговоренні основних труднощів, з якими вони можуть зіткнутися у професійній діяльності, і отримали рекомендації, як їх успішно долати.

Линтвар О.М. і Струк І.В., опрацювавши студентські переклади, дійшли до таких висновків: нагородити грамотою за І місце – Поліну Василенко, ІІ місце – Валентину Воробкало, ІІІ місце – Валерію Щебуняєву.

На завершення викладачі вкотре нагадали про важливість читання, загалом, і для перекладачів, які згідно з вимогами професії повинні бути обізнані у багатьох галузях і сферах життя, зокрема. Адже: «Читати корисно! Книги освічують душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують в ній кращі прагнення, гострять її розум і пом'якшують серце» - В. Теккерей.

c1

c2