Філософський кіноклуб: діалектика та етика Сократа

5557 жовтня 2019 року на базі навчально-наукової лабораторії інноваційних технологій у викладанні філософських дисциплін відбулося засідання дискусійного кіноклубу «Історія класичної філософії: видатні мислителі» (модератори – доценти М.А. Абисова, Т.Г. Шоріна).

У зустрічі взяли участь студенти ІІ-го курсу факультетів Екологічної безпеки, інженерії та технологій та Міжнародних відносин.

Знайомство з історією класичної філософії було вирішено розпочати з періоду античності й фігури Сократа як першого мислителя, який окреслив предмет і метод класичної європейської філософії. Мова іде про самопізнання як метод філософської рефлексії, відкритий Сократом. За його допомогою мислитель першим став досліджувати загальні основи людського життя. Цим шляхом і пішла, слідуючи за ним і його учнем Платоном, європейська філософія.

Для історії філософії і культури Сократ вагомий не тільки своїм ученням. Його життя стало зразком моральної і громадянської відповідальності. Він учив доброчесності й жив відповідно до своїх ідеалів.

Студентам презентували фільм «Сократ» з циклу «Афінська школа» (2009 р.), в якому розкривається історико-культурні умови грецької античності часів Сократа, філософія та характер великого мислителя, вплив його ідей на подальший розвиток філософії.

Після перегляду відбулася дискусія навколо вражень від почутого та представленої філософської проблематики. Головним рефреном обговорення було питання смислу рефлексії над моральними засадами життя, специфіки діалектичного методу пізнання, відповідності моральності раціональній культурі мислення, смислу філософії, яка вартує життя. Своїми роздумами на тему поділилися студенти: Кучеренко Влада, Богач Катерина, Синьов Антон, Тремасова Поліна (ФЕБІТ 204 та 211) та Ласкіна Ірина (ФМВ 208).

IMG- испр

IMG-испр 2