Молодіжні сходини в Кам’янець-Подільській фортеці

55513-14 вересня 2019 року в м. Кам’янець-Подільський проходив ІІ Всеукраїнський форум «Молодіжні сходини в Кам’янець-Подільській фортеці», де брала участь старша викладачка кафедри соціології та політології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Грищенко Неля Іванівна.

Учасників Молодіжних сходин привітали заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, міський голова м. Кам’янець-Подільського Михайло Сімашкевич, постійна представниця Програми Розвитку ООН в Україні Герчева Дафіна, представник Асоціації міст України Петро Калинюк, начальник управління молоді та спорту Хмельницької ОДА Володимир Клімов.

Форум зібрав близько 1000 представників молоді з усіх областей України, які на трьох різних платформах: «Культура і креативність», «Я – політик», «Соціо та економіка» протягом двох днів мали змогу ознайомитися з різноманітними практиками молодіжної роботи і долучитися до обговорення нагальних проблем молоді в українському суспільстві; окреслити перспективи та тенденції професійного становлення ринку праці в Україні; поспілкуватися з представниками від міст-фіналістів конкурсу «Молодіжна столиця України»; за круглим столом обговорити тему «Урбанізм, формування міського простору та сталий розвиток міста» та ін. Зокрема, Олександр Ярема, заступник міністра молоді та спорту України, представив на обговорення Стратегію молодіжної політики 2030 та окреслив основні напрямки роботи з молоддю і для молоді.

Насичена і цікава програма форуму передбачала не тільки освітньо-пізнавальні, але й розважальні та ігрові заходи. В рамках форуму проходив ІІІ Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА», який передбачав перегляд кінострічок на території фортеці та спілкування і обговорення фільмів за участю відомих акторів, режисерів, продюсерів.

Протягом форуму відбулося близько тридцяти різних лекцій, дискусій і тренінгів, де молодь дискутувала, обговорювала, вчилася, дізнавалася, ділилася досвідом, говорила, воркшопила, слухала, дивувалася разом із найцікавішими спікерами та найкваліфікованішими експертами.

Головною подією вечора було – грандіозне театралізоване світлове 3D-шоу під назвою «Хроновояжер Леварій і проклята Аурінія», а також офіційно оголошено старт подачі заявок на національний конкурс Молодіжна Столиця України- 2020.