Соціологи та політологи вкотре підкорюють Scopus

20181109 1210 scopus-ili-web-of-science-harkovУ науковому виданні «Problems and Perspectives in Management», що міститься у базі Scopus, у співавторстві доцентів кафедри соціології та політології І.А. Семенець-Орлової та О.В. Михайлича вийшла друком публікація «Readiness of the education manager to provide the organizational development of institutions (based on the sociological research)» (Volume 17, 2019, Issue #3, pp. 132-142).

Публікація присвячена аналізу наукових підходів до розуміння організаційного розвитку закладів освіти як комплексу послідовних освітніх змін. Представлено наукові дослідження щодо динаміки поведінки освітніх управлінців у процесі впровадження змін. Типи ставлення освітніх управлінців до змін та їх кількісне вираження були визначені та виявлені на основі даних емпіричного дослідження. Майже половину опитаних освітніх управлінців представлені такими типами, як "традиціоналістський" та "реалістичний", що аргументує тезу про їх недостатню орієнтацію на впровадження інноваційних змін у закладах освіти. Низка інших факторів, проаналізованих у роботі, свідчить про низький рівень готовності освітніх управлінців забезпечувати організаційний розвиток закладів освіти. Отримані результати можуть бути використані у розробці та впровадженні загальнодержавної програми підвищення кваліфікації управлінців у сфері освіти. Автори запропонували найбільш практичні інструменти для реалізації концепції організаційного розвитку закладів освіти. Також пропонується розмежувати особливі вимоги до професійних та особистісних якостей керівників освіти.

Публікація доступна за посиланням http://dx.doi.org/10.21511/ppm.17(3).2019.11