Освітній Фест прав людини 2019

555З 16 по 18 липня 2019 року старша викладачка кафедри соціології та політології факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Грищенко Н.І. взяла участь у першому тематичному блоці Освітнього Фесту прав людини 2019 «Права людини в школі».

Захід проводить вже втретє Освітній дім прав людини в Чернігові (Human Rights House in Chernihiv) і цього року учасниками першого тематичного блоку були перш за все освітяни, які прагнуть змінити відношення та посилити обізнаність про права людини в освітньому середовищі, а також розробити цікавий освітній продукт за сферами їх діяльності.

Протягом трьох днів було проведено ряд відкритих лекцій, дискусій на теми: «Як розбудувати навчальний заклад, що є територією прав людини: практичний вимір?», «протидія та попередження насильства, булінгу / кібербулінгу в закладах освіти», «Правосуддя перехідного періоду і освіта», «Використання інтерактивних інструментів в правозахисному навчанні» та ін.

Спікерами та модераторами заходів були відомі правозахисники та правозахисниці, психологині, мультиплікатори з прав людини, освітяни, що працюють в сфері захисту прав людини, а саме: Олександра Козорог, Олександр Войтенко, Мар’яна Гевко, Лариса Самсонова, Валентина Потапова, Оксана Савицька, Ксенія Шиманська, Сергій Буров, Володимир Селіваненко, Лариса Денисенко, Олексій Біда.

У рамках публічного заходу в місті Чернігові була запропонована для обговорення не проста і надзвичайно актуальна в наш час для України лекція-дискусія «Активне громадянство та патріотизм». Спікеркою дискусійної теми виступила Валентина Потапова, керівниця освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, голова Центру громадянської просвіти "Альменда", експертка з медіаосвіти та регіональна тренерка з громадянської освіти. В ході дискусії обговорювалися концепція та програма патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, їх переваги і недоліки; розглянуто різні підходи до розуміння терміну «патріотизм»; запропоновано для обговорення напрацювання правозахисників щодо висвітлення проблем людської гідності та патріотизму.