Від теорії до практики

55523 червня 2019 року завершився соціологічний практикум, який проходили студенти-соціологи ІІ курсу під керівництвом доцента кафедри соціології та політології, кандидата соціологічних наук Ніколаєнко В.Л. Основними базами практикуму були Компанія ТОВ «Тейлор Нельсон Софрез Україна» (Kantar в Україні) та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Перша– є представником світового лідера в галузі маркетингових досліджень – компанії Kantar, яка має представництва більше ніж в 80 країнах світу, має розвинуту загальноукраїнську дослідницьку мережу. Клієнтами компанії є виробники товарів і послуг, кредитно-фінансові установи, рекламні агентства, телевізійні канали, радіостанції, видавництва та інші медіа і установи. Друга – це міжнародно-визнаний український незалежний аналітичний центр, який спеціалізується на економічному аналізі, політико-економічній експертизі та розробці відповідних рекомендацій. Напрацювання Інституту широко використовуються в Україні при розробці політики національного та регіонального рівня.

Студенти ознайомилися зі структурою та основними напрямками роботи баз практики. Провідними дослідниками організовані майстер-класи з розробки програм, анкет, організації соціологічного дослідження на різних етапах його проведення. В Компанії ТНС Кантар студенти були розподілені на дві підгрупи: перша працювала в польовому відділі, де отримувала навички з організації і проведення соціологічного опитування; друга – в медіа-відділі, де навчалась категоризації сайтів та соціологічному аналізу Інтернет-інформації. В Інституті економічних досліджень та політичних консультацій студенти провели повноцінне фокус-групове дослідження, включаючи обробку та аналіз даних та складання прес-релізу про дослідження.

За успішне проходження практикуму студенти Баско Анна Сергіївна, Гарбарець Тетяна Василівна, Омельчук Яна Віталіївна, Степанчук Дарія Станіславівна та Платонов Богдан Сергійович були нагороджені грамотами від баз практики та отримали запрошення на роботу без відриву від навчання.